Periyodik Bakım
Periyodik Bakım
Düzce Oto Periyodik Bakımı

Göker Oto Servis Periyodik Bakım Kapsamı

Motorlu araçların performansını yüksek tutmak ve güvenli sürüş sağlamak amacıyla belirli aralıklarla (gün veya km) kontrol, ayar ve değiştirme işlemlerinin gerçekleştirilmesini sağlamaktayız. Oto periyodik bakım sayesinde kontrollerin yapılmasıyla oluşabilecek ciddi hasarların önüne geçilebileceği gibi sürüş konforunu da arttırdığı düşünülerek kaza risklerini minimize etmektedir. Göker Oto Servis hizmetleri içinde yer alan periyodik bakım kapsamları talebe göre aşağıdaki sıralamaya göre yapılmaktadır.

Lastik Bakımı

Aracın yer ile temasının sağlandığı lastiklerin güvenli sürüş ölçülerinde olması güvenliğin birinci aşamasıdır, bu bağlamda lastik derinlik ölçümleri sibop kapak ve muhafaza durumları kontrol edilmektedir. Göker Oto periyodik servis hizmeti almaya gelen aracın öncelikle lastik ölçümlerini yapmakta ve araç sahibine sorun var ise uyarı ve ikazlarını yapmaktadır. Balans, basınç düzeyi, hava ve ya nitrojen seviye kontrolleri ve var ise eksikliği giderilmektedir.

Motoryağı Değişimi

Göker Oto aracın sınıfına ve özelliklerine göre 10 bin km. bakımı, 20 bin km. bakımı, 50 bin km.bakımı gibi periyodik yağ değişimi gereken araçlarda gerekli ölçümleri yaptıktan sonra birinci sınıf motor yağı ile değişimleri gerçekleştirmektedir. Motoryağı, aracın çalışması esnasında hareketli parçalar arasında bir yağ filmi oluşturarak sürtünme ve aşınmanın önüne geçer. Motor yağı içerdiği katkılar sayesinde motor parçalarını temizler ve uzun km lerce aracın orjinalliğini muhafaza eder.

Yağ Filtresi Değişimi

Motor yağını süzme ve yağlama kanallarının açık kalmasını sağlayan yağ filtresinin mutlaka zamanında değişimi gerekmektedir. Yağlama kanallarının açık kalması motorun performansını korumaya yardımcı olmaktadır. Zamanın da değişen filtreler kanalların tıkanmasının önüne geçmekte ve buda aracınızın daha uzun km yol yapmasına olanak tanımaktadır. Göker Oto Düzce bölgesinde her sınıf araca en kaliteli marka yag il değişim hizmeti sunmakta, kalite ve uygun fiyat politikası ile siz müşterilerine uygun şartlarda hizmet vermektedir.

Hava Filtresinin Değişimi

Göker Oto Düzce’de araç motoruna sürekli temiz hava girdisini sağlayan hava filtrelerini periyodik olarak değiştirmekte, havadaki tozu süzerek motora temiz hava girişi sağlayan hava filtresinin yeni olması sebebiyle araçın sürüş performansının standart düzeyde olmasını ve yakıt performansının olması gereken düzeyde olmasını sağlamaktadır.

Klima Sistemi Kontrolü

Özellikle sıcak iklimlerde vazgeçilmez ihtiyaç olan klimaların düzenli çalışması için periyodik bakımlarının yapılması gerekmektedir. Göker Oto bünyesinde klima ölçümleri yapılmakta ve niteliğine göre gazı tamamlanmakta, boru kontrolleri ve silkülasyon kontrolleri yapılmaktadır.

Yakıt Filtresi Değişimi

Göker Oto servis hizmetleri içinde periyodik bakımlarından olan, aracın sürüş performansı ve yakıt tasarrufunu sağlayan en önmeli parçalardan olan yakıt filtresi aracın depodan pompaya kadar olan geçiş sürecinde yabancı maddeleri süzerek yakıtın temiz şekilde pompaya ulaşmasını sağlayan yakıt filtreleri performans, yakıt tasarrufu ve çekiş gücünü sağlamaktadır.

Akü Bakım ve Değişimi

Göker Oto Servisinde periyodik bakım hizmetini alan aracın, akü bağlantı kabloları, elektrolit seviye kontrolleri, kutup başı kontrol ve temizlikleri ve voltaj ölçümleri yapılmaktadır. Araca ilk hareketi veren akü standart seviyesi altındaysa, dinamolara zarar vereceğinden ve sürüş esnasında istenmeyen sorunlara sebep verebileceğinden normal seviyelere çıkmayacağı düşünülen akülerin değişimi gerçekleştirilmektedir.

Ateşleme Buji Kontrolü

Güzeloba otomnotiv servisi Göker Otoda benzinli araçlarda yakıt hava karışımının ateşlenmesini sağlayan buji kontrolleri yapılmakta ve hasar tesbitinde değişimi gerçekleşmektedir. Bujilerde meydana gelecek sorunlar neticesinde araç tekleme yapabilmekte ve ateşleme sorunundan dolayı farklı hasarlar açabilmektedir. Göker Oto güvencesiyle periyodik bakımlarınızda size aracınızın genel ve parçasal durumları bildirilmektedir.

Fren Sistem Kontrolü

Sürüş emniyetinin başında frenler gelmektedir. Hayati öneme sahip bu bölümler mutlaka her kuşkulanıldığında ve periyodik bakımlarda detaylı kontrol edilmelidir. Göker Oto da alacağınız periyodik bakım hizmetinde, ön ve arka fren balata kontrolleri, fren hortumları, fren hidroliği kontrol edilmekte, göze çarpan her sorun detaylı bir şekilde araç sahibine bildirilmektedir. Göker Oto bakımını yaptığı her aracı kusursuz çalışır halde teslim etmekte ve birdaha ki bakımınıza kadar gönül rahatlığı ile sürüş yapmanızı sağlamaktadır.

Far ve Aydınlatma Sistem Kontrolü

Göker Oto Düzce geneline oto bakım hizmeti vermekte olup motorlu araçların özellikle güvenli trafik için gerekli olan aydınlatma ekipmanları olan ön ve arka farlarına bakım ve onarım hizmetleri sunmaktadır. Işık ölçümleriyle görüş mesafe ayarları yapılmakta, tüm lamba kontrolleriyle keyifli sürüşler için farkedilir ayarlamaları yapmaktadır.

Paylaş